اصول طراحی ویلا دوبلکس در لواسان تهران + برآورد هزینه طراحی و چالش ها

اهمیت و تاثیر دکوراسیون در ویلا سازی

زمانی که شما قادر باشید تا تمام بخش‌های خانه را طوری طراحی و تنظیم کنید که از نظر ظاهر و جلوه زیبا به نظر برسد، عمل دکوراسیون را انجام داده‌اید. زمانی که سازه‌ای ساخته می‌شود، 2 عمل بسیار مهم بر روی آن صورت می‌گیرد. یک مورد طراحی ظاهر است و دیگری دکوراسیون داخلی؛ که اگر این دو بخش به زیبایی در کنار یکدیگر قرار بگیرند قادر خواهید بود یکی از زیباترین ساختمان‌ها را بنا کنید.

دکوراسیون یکی از فعالیت‌هایی است که امروزه در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و آموزشگاه‌هایی در این زمینه تأسیس شده‌اند و به تدریس نحوه دکور کردن خانه پرداخته‌اند؛ اما بسیاری از مالکان بدون توجه به این حرفه به صورت، سلیقه‌ای اقدام به طراحی و چیدمان محیط داخلی خانه می‌کنند و همین عامل باعث می‌شود که اغلب نتیجه مثبتی در پی نداشته باشد؛ زیرا در دکوراتیو کردن محیط خانه باید به صورت تخصصی عمل شود و اگر دانش کافی در اختیار نباشد نتیجه مطلوب حاصل نمی‌گردد.

از این رو همواره توصیه می‌شود، اگر این امور را به فرد متخصص واگذار کنید، قطعاً به نتیجه بهتری دست خواهید یافت. امروزه ساخت ویلا در مناطق خوش آب و هوا به امری رایج در میان مردم تبدیل شده است و یکی از اعمال مهمی که باید به آن توجه ویژه‌ای شود، تزیین دکوراسیون مناسب منزل است.

یکی از مناطق خوش آب و هوایی که به پاتوق ویلاسازان تبدیل شده است لواسان می‌باشد. در این مطلب به دکوراسیون ویلا دوبلکس در لواسان خواهیم پرداخت و با یکدیگر نحو دکوراتیو کردن محیط داخلی ویلا را بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.


طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا در لواسان محبوب

لواسان با توجه به فاصله کمی که با تهران دارد و همین‌طور داشتن مناظر طبیعی از جمله، کوه و رودخانه و درختان بی‌شماری که در آن قرار دارد، باعث شده به یکی از مناطق محبوب برای سفر تبدیل شود و اکثر پایتخت‌نشینان که قصد سفر کوتاه‌مدت را دارند، به دلیل آب و هوای مطبوعی که لواسان دارد، این نقطه را به دیگر شهرها ترجیح ‌دهند.


جاذبه‌های لواسان برای جذب بیشتر افراد برای ساخت‌ و ساز

دشت هویج، روستای افجه و روستای برگ، از جمله مکان‌های دیدنی هستند که در اطراف لواسان قرار گرفته‌اند و فرد گردشگر می‌تواند علاوه بر لواسان از این مناطق نیز بازدید کنند. وضعیت آب و هوایی مطلوب و فاصله اندکی که میان لواسان و تهران برقرار است، باعث شده بسیاری از افراد که قصد داشتند ویلای در یکی از شهرهای خوش آب و هوا داشته باشند، لواسان را نسبت به دیگر شهرها ترجیح دهند.

همچنین افرادی که قصد ساخت ویلا در مناطق شمالی کشور و همچنین قصد طراحی داخلی ویلا مدرن در مازندران را داشتند دیگر تمایلی به ساخت در این مناطق ندارند و لواسان را برای ساخت ویلای خود انتخاب کرده‌اند.


راحتی ویلا در لواسان تهران، لوکس و لاکچری

با نگاهی بر این منطقه پی خواهیم برد که اکثر طراحی ویلا در لواسان تهران جزو ویلاهای لاکچری به شمار می‌روند و به علت توجه پایتخت نشینان به سرمایه‌گذاری در این قسمت بسیاری از سازندگان ملک فعالیت خود را در این منطقه آغاز کرده‌اند و سعی دارند گوی سبقت را از یکدیگر بربایند.


میل افراد برای ساخت ویلا

از سویی، برخی از خریداران تمایلی به خرید ویلاهای از پیش‌ساخته شده ندارند. این افراد به شدت مایل هستند تا قطعه زمینی خریداری کنند و ویلای خود را که متناسب با سلیقه و علایق آن‌هاست بر روی آن بسازند. ساخت ویلای شخصی، مزایای مربوط به خود را داراست و مالک می‌تواند دکوراسیون داخلی ویلا در شمال و متریال آن را به صورت دلخواه و مطابق با سلیقه خود انتخاب کند و این یکی از مهم‌ترین مزایایی است که ساخت ویلا به صورت شخصی نسبت به ویلای از پیش‌ساخته شده دارد.


بازه قیمتی طراحی ویلا در لواسان تهران

اگر قصد دارید زمین خریداری کنید و ساخت ویلای شخصی را بر روی آن آغاز کنید، باید در همین ابتدا اعلام کرد که لواسان یکی از گران‌ترین مناطق برای این عمل به شمار می‌رود و نسبت به سایر شهرهای اطراف پایتخت گران‌تر است. طراحی ویلا در لواسان تهران عمدتاً به صورت لوکس هستند و باید دکوراسیون زیبایی متناسب با این ویلاها طراحی کنید.


متریال بکار رفته در طراحی ویلا دوبلکس در لواسان

متریالی که در طراحی ویلا دوبلکس در لواسان به کار می‌رود جز اجناس درجه‌یک بازار به شمار می‌روند و هزینه تهیه آن بسیار گران قلمداد می‌شود. از سوی دیگر امروزه زمین‌هایی که موقعیت ساخت، دارند و در موقعیت خوبی قرار گرفته‌اند از قیمت‌های بالایی برخوردار هستند و همین عامل باعث می‌شود برای ساخت یک ویلا که از دکوراسیون و متریال مناسبی برخوردار باشد، هزینه بالایی پرداخت شود و این یکی از دلایلی است که عموم مردم توانایی ساخت ویلا در این منطقه را ندارند.

در سالیان گذشته طراحی ویلا در لواسان تهران، همگی به‌صورت ویلا دوبلکس بوده است و همه این ویلاها از بهترین دکوراسیون‌های موجود در کشور برخوردار بودند؛ اما به مرور زمان افرادی پیدا شده‌اند که با خرید زمین‌های کوچک اقدام به ساخت و طراحی ویلا دوبلکس در لواسان کرده‌اند. البته گفتنی است که همه افراد از دکوراسیون و متریال یکسانی استفاده نمی‌کنند و این بستگی به بودجه‌ای دارد که خریدار برای ساخت ویلا در نظر گرفته است.


انواع ویلاها

ویلاهای یک طبقه لواسان، یا فلت

ویلاهای یک طبقه لواسان یا فلت تحت عنوان فلت نامگذاری شده‌اند. کف تنها طبقه آن در حدود یک متر از زمین فاصله دارد و تمام بخش‌های ویلا به صورت یکسان ساخته شده‌اند. این ویلا از هزینه ساخت کمتری نسبت به سایر ویلاها برخوردار است چرا که دکوراسیون و متریال آن تنها برای ساخت یک طبقه در نظر گرفته شده است.

در سوی دیگر، ویلای نیم پیلوت قرار دارد که از نظر طراحی همانند ویلای یک طبقه است. تنها در قسمت پایینی خانه جایگاهی برای پارک ماشین در نظر گرفته شده است و همین عامل باعث شده بسیاری از افراد که خودروهای گران‌قیمت دارند، ساخت ویلا نیم پیلوت را به فلت ترجیح دهند. به طور کل نوع دکوراسیون به کار برده شده در این ویلاها کاملاً به سلیقه شخصی بستگی دارد اما اگر ساخت ویلای فلت و نیم پیلوت مدنظر شما قرار دارد بهترین گزینه موجود استفاده از دکوراسیون مدرن می‌باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.


طراحی ویلا دوبلکس در لواسان

از گران‌ترین ویلاهای موجود در منطقه طراحی ویلا دوبلکس در لواسان به شمار می‌رود که اغلب در ساخت آن‌ها از بهترین دکوراسیون و متریال ها استفاده می‌شود. طراحی ویلای دوبلکس، به صورت دو طبقه مجزا که بر روی هم قرار گرفته شده‌اند و پلکانی در داخل ساختمان، این دو طبقه را به یکدیگر متصل کرده است، اگر مساحت زمینی که در اختیار داشته باشید مناسب و کافی باشد ویلای مدنظر شما از ویو زیبایی برخوردار می‌شود که علاوه بر دکوراسیون داخلی به محیط بیرونی نیز باید بپردازید.

در غیر این صورت به ناچار مجبور هستید که حیاط ویلا را حذف کنید و تلاش خود را بر دکوراسیون داخلی بگذارید. طراحی و دکوراسیون هر ویلا نسبت به دیگری متفاوت است، اما به صورت کلی اغلب مالکین ترجیح می‌دهند از طبقه پایین به عنوان پذیرایی و نشیمن استفاده کرده و اتاق‌های خواب و سرگرمی را در طبقه بالا قرار دهند.


طراحی ویلا تریبلکس در لواسان

در سوی دیگر ویلای تریبلکس قرار دارد. این نوع ویلا با توجه به فضای بازتری که دارد نسبت به ویلای دوبلکس چشم‌نوازتر است و به صورت سه طبقه مجزا بر روی هم قرار گرفته‌اند و راه دسترسی به هر طبقه پلکان مرکزی است که درون ویلا قرار دارد، ویلای تریپلکس نسبت به سایر ویلاها از امکانات بیشتری برخوردار هستند.

به عنوان مثال اکثر مالکان ترجیح می‌دهند، دکوراسیون یک طبقه به صورتی باشد که در آن سالن‌های ورزشی و سینمای خانگی برای اعضای خانواده قرار گرفته شده باشد و طبقه دیگر برای استراحت باشد و طبقه بعدی برای پذیرایی از خانواده و مهمانان. این نوع ویلاها با توجه به فضایی که دارند از استخر و جکوزی نیز برخوردار هستند و از لاکچری ترین ویلاهای موجود در منطقه لواسان به شمار می‌روند.


سبک‌های به کار برده شده در طراحی دکوراسیون ویلاهای لواسان

با توجه به نوع ویلا و فضایی که هر ویلا دارا است، باید سبک‌های متفاوتی را برای ویلا پیاده‌سازی کرد و یکی دیگر از دلایلی که مردم سبک خاصی را انتخاب می‌کنند، وابسته به سلیقه است.

سبک مراکشی، ژاپنی، هندی، فرانسوی، سوئدی، اسپانیایی، انگلیسی، مصری از جمله مهم‌ترین سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می‌روند که طرفداران زیادی دارند و اکثر افرادی که تمایل به ساخت ویلا در لواسان را دارند معمولاً یکی از این نوع طراحی‌ها را برای دکوراسیون هر طبقه به کار می‌گیرند.


رنگ در دکوراسیون

یکی از فاکتورهای بسیار مؤثر در طراحی دکوراسیون، انتخاب رنگ‌ها می‌باشد به عنوان مثال فردی که ویلای تریبلکس ساخته است، باید دقت بسیار بیشتری در انتخاب رنگ نسبت به ویلاهای کوچک‌تر داشته باشد. رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی، زرد باعث می‌شوند هیجان و آدرنالین موجود در خون به بالاترین سطح ممکن افزایش پیدا کند، در نتیجه تحرک در بدن افزایش می‌یابد و این یکی از دلایل است که از رنگ گرم باید در محل‌هایی استفاده شود که وسایل ورزشی در آن حضور دارند. از این رو طبقه‌ای را که برای انجام امور ورزشی در نظر گرفته‌اید، بهتر است با رنگ گرم تزیین کنید.

در سوی مقابل رنگ‌های سرد همانند آبی و سبز قرار دارند. اگر به دنبال این هستید که در محیطی آرام و دنج به استراحت بپردازید، این رنگ‌ها به شما کمک خواهند کرد تا با آرامش بیشتری به استراحت خود ادامه دهید؛ بنابراین طبقه دوم که معمولاً اتاق‌های استراحت در این طبقه قرار دارند بهترین گزینه برای استفاده از رنگ‌های سرد، همچون آبی و سبز می‌باشند.

در سایر ویلاهای یک طبقه و دوبلکس با توجه به کارایی طبقه و اتاق موردنظر می‌توانید به صورت ترکیبی از رنگ‌های سرد و گرم استفاده کنید و هیچ محدودیتی از این بابت وجود نخواهد داشت.


چیدمان

از موارد بسیار مهمی است که باید به دقت به آن توجه کنید. ویلاهایی که از فضای کمتری برخوردار هستند و به در یک طبقه ساخته شده‌اند یا ویلاهای دوبلکس که از مسامحت کمتری برخوردار هستند باید بیشتر از ویلاهای دوبلکس و تریپلکس بزرگ در چیدمان وسایل دقت داشته باشند. چرا که اگر چیدمان به درستی صورت نگیرد محیط خانه را شلوغ و دلگیر می‌کند و همین عامل باعث می‌شود سکنه از حضور در ویلا لذت نبرند و از احساس آرامش کافی‌ای برخوردار نباشند. از این رو توصیه می‌شود در چیدمان ویلاها حتماً از متخصصین مجرب درخواست مشاوره کنید.


انواع طراحی ویلا در لواسان تهران

برای انتخاب درست در طراحی ویلا در لواسان تهران سلیقه و انتخاب شخصی حرف اول را میزند. بسیاری از افراد که زندگی‌های سلطنتی شاهان را در ذهن دارند، ترجیح می‌دهند از دکوراسیون استفاده کنند که همه وسایل در آن به صورت اشرافی و گران‌قیمت باشد. این افراد معمولاً مبل‌هایی را انتخاب می‌کنند که جزو بهترین‌ها در بازار بوده و تحت عنوان مبل سلطنتی شناخته می‌شوند. جنس این مبل‌ها عمدتاً به صورت استیل است و کاربرد اصلی آن در پذیرایی است.

در میان مبل‌ها، باید میز بزرگ از بدنه استیل قرار بگیرد. اگر رنگ آن همانند مبل‌ها، در نظر گرفته شود، زیبایی دو چندان به دکوراسیون داخلی خواهد بخشید. بسیاری از افراد به ترکیب رنگ مبل و میز توجه ای نمی‌کنند و میز را بر اساس رنگ محیط انتخاب می‌کنند، این اشتباه است چرا که تأثیر منفی بر زیبایی منزل خواهد داشت.

در طراحی ویلا در لواسان تهران، بدنه دیوارها را، کاغذهای دیواری برجسته پوشانده‌اند. رنگ یکی از موارد بسیار مهم و ظریفی است که باید به دقت به آن توجه کنید چرا که اگر رنگ موجود بر کاغذدیواری و یا طرح‌های آن، متناسب با چیدمان محیط داخلی نباشد، محیط اطراف را به صورت بسته نشان می‌دهد و ساکنین موجود در خانه دچار احساس خستگی خواهند شد.

اگر فیلم‌های تاریخی را مشاهده کرده باشید، حتماً می‌دانید که یکی از ابزارهای مهم در چیدمان محیط داخلی، پرده‌های بلند و گران‌بهای این کاخ‌ها بودند. رنگ پرده باید متناسب با دیگر لوازم منزل باشد؛ اما می‌توانید در برخی از اتاق‌ها پرده‌هایی با رنگ‌های متفاوت به کار ببرید. سعی کنید طرح و نقش زیادی بر روی پرده نمایان گر نباشد؛ زیرا هر چه طراحی یک پرده ساده‌تر باشد باعث می‌شود جلوه زیباتری به خانه بخشیده شود.

فرش‌ها همگی دستبافت و کلاسیک از جمله دیگر وسایلی به شمار می‌روند که باعث می‌شود به طراحی محیط داخلی جلوه زیباتری داشته باشد. نوع رنگی که انتخاب می‌کنید بسیار مهم است که همواره سعی کنید از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

لوسترهای سلطنتی چشم هر مهمانی را به‌سوی خود جلب خواهد کرد. اگر ویلای دوبلکس و یا تریپلکس در اختیار دارید و فضای داخلی منزل شما بزرگ است، لوستر باید به قدری بزرگ باشد که هر مهمانی که وارد خانه شد در ابتدا نگاهش به آن بیفتد؛ اما اگر محیط داخلی خانه شما کوچک است به هیچ وجه از لوسترهای بزرگ استفاده نکنید.

چرا که باعث تخریب زیبایی موجود خواهد شد و فضا را شلوغ جلوه می‌دهد. امروزه لوسترهای کلاسیک زیبایی وجود دارند که با سایزهای مختلف می‌توانید تهیه کنید، بنابراین قبل از خرید ابتدا متراژ و فضای داخلی خانه را برای فروشنده شهر دهید تا وی بهترین گزینه را پیش روی شما قرار دهد.

با نگاهی بر کاخ‌ها در زمان‌های گذشته متوجه می‌شویم، در گوشه و کنار هر کاخ آینه‌ها و تابلوهای نقاشی متعددی وجود داشته‌اند. از این رو اگر قصد دارید در فضاهای مختلف منزل آینه و تابلو قرار دهید. سایز مناسبی را نسبت به فضای خانه انتخاب کنید. اگر فضای خانه شما کوچک باشد بزرگ بودن هر یک از وسایل می‌تواند باعث شلوغی و در هم ریختگی خانه شود و این یکی از مواردی است که باید از انجام آن پرهیز کنید.

امروزه اگر به ویلاهای موجود در لواسان مراجعه کنید، مشاهده خواهید کرد که اکثر ویلاهای دوبلکس بر پایه دکوراسیون کلاسیک چیدمان شده‌اند.


طراحی ویلا در لواسان تهران

در سوی مقابل دکوراسیون کلاسیک قرار دارد و امروزه اکثر جوانان ترجیح می‌دهند از این دکوراسیون در طراحی ویلای شخصی خود استفاده کنند. دکوراسیون مدرن توجه ویژه‌ای به خلوت بود محیط خانه داشته است و بیان شده هرچه یک خانه خلوت‌تر باشد زیبایی آن بیشتر است و البته به این امر =، متخصصان بارمان طراحان توجه ویژه ای داشته و دارند.


ابزار بکار رفته در طراحی ویلا در لواسان تهران

بیشتر وسایل و ابزارهایی که در طراحی ویلا دوبلکس در لواسان به کار برده می‌شوند، جنبه کار کردی دارند به این صورت که اگر وسیله‌ای کارکرد نداشته باشد در میان وسایل منزل جایی ندارد. مگر اینکه از جلوه زیبا بخشی برخوردار باشد که بتواند محیط خانه را زیبا کند.

مبل‌ها در این دکوراسیون برخلاف مبل سلطنتی از ابعاد و جثه کوچک‌تری برخوردار هستند و همین عامل باعث می‌شود در اشغال فضای خانه به حد قابل قبولی جلوگیری شود. در انتخاب یک مبل تنها به جنبه زیبایی آن توجه نکنید و باید راحتی آن به قدری باشد که هر وقت شما ساعت‌ها بر روی آن تکیه دادید، احساس آرامش داشته باشید و از رنگ‌بندی استفاده کنید که جلوه ویژه به محیط ببخشد.

اگر محیط ویلای شما در لواسان کوچک است، بهتر است از دکوراسیون مدرن استفاده کنید. در مورد میزهای مدرن باید گفت که این میزها کاربردهای گوناگون دارند و به صورت تجمیعی می‌باشند یعنی درصورتی‌که نیاز باشد می‌توانید آن را باز کنید و در صورت عدم نیاز آن را فشرده کنید تا این‌گونه فضای کمتری را اشغال کند.

ترکیب رنگ‌ها اگر به دو صورت باشد، بهتر است به عنوان مثال در خرید میز انواع متفاوتی را انتخاب کنید که از 2 رنگ برخوردار باشند. یک‌سوی آن سفید و یک‌سوی آن قهوه‌ای‌رنگ باشد و این همان عاملی است که باعث زیبایی بخشیدن به محیط داخلی خواهد شد.

کاغذدیواری‌های مدرن برخلاف سلطنتی از طراحی‌های ساده‌تری برخوردار هستند و در دکوراسیون مدرن حتماً لازم نیست که این کاغذدیواری‌ها متناسب با رنگ مبلمان شما باشد. اغلب افراد از کاغذدیواری‌های تیره رنگ استفاده می‌کنند و بیان داشته‌اند که این رنگ باعث خواهد شد آن‌ها احساس آرامش داشته باشند. با تمام این موارد، پیشنهاد می‌شود در هنگام کاغذدیواری از یک متخصص مجرب مشاوره بگیرید.


دکوراسیون ویلا دوبلکس در لواسان

امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته، به‌خصوص کشورهای اروپایی از قبیل آلمان و بلژیک دیگر از پرده در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده نمی‌کنند و پرده‌ها جای خود را به کرکره داده‌اند. وجود کرکره در منزل دو مزیت مهم دارد اول از نفوذ حرارت به داخل جلوگیری می‌کند دوم جلوه زیبایی به منزل شما اهدا خواهد شد از این رو توصیه می‌شود قید خرید پرده را بزنید و به‌جای آن از کرکره‌های زیبای امروزی استفاده کنید.

همان‌گونه که در ابتدا ذکر شد، در دکوراسیون مدرن سادگی حرف اول را میزند و این ویژگی در مورد فرش‌ها نیز صادق است. با نگاهی به فرش‌های مدرن متوجه خواهیم شد که دیگر خبری از طرح‌های شلوغ مزاحم بر روی یک فرش وجود ندارد و زیبایی در سادگی است. رنگ فرش باید متناسب با محیط درونی خانه باشد.


دکوراسیون کلاسیک در ویلا

برخلاف دکوراسیون کلاسیک که لوسترها محوریت اصلی را بر عهده دارند و زمانی که مهمان وارد خانه می‌شود، بسیار جلب‌توجه می‌کند. در دکوراسیون درن، خبری از این قضیه نیست. لوسترهایی که انتخاب می‌شوند باید از ابعاد مناسبی برخوردار باشند و شکل ظاهری آن‌ها منحصر به فرد باشد. به عنوان مثال لوسترهای به شکل کوانتوم امروزه بسیار محبوب هستند و بسیاری از افراد که قصد دارند از دکوراسیون مدرن استفاده کنند، این مدل را خریداری می‌کنند.

در دکوراسیون مدرن کمتر از آینه استفاده می‌شود و تابلوها به صورت سه بعدی و یا سه قطعه در کنار یکدیگر قرار دارند که هر کدام مکمل یکدیگر است. برخلاف دکوراسیون کلاسیک که در آن لوستر بسیار حائز اهمیت است در چیدمان مدرن باید تابلویی را انتخاب کنید که نظر هر فردی را به‌سوی خود جلب کند.

اگر به دنبال محوطه سازی ویلا هستید به این صفحه مراجعه کنید.

سخن پایانی

بسیاری از افراد مطمئن نیستد که چه دکوراسیون برای محیط منزلشان مناسب است. توصیه می‌شود اگر فضای داخلی خانه شما کوچک است از دکوراسیون مدرن استفاده کرده و اگر فضای بازتری در اختیار دارید دکوراسیون کلاسیک گزینه مناسبی است؛ اما همه این موارد، به سلیقه شما بستگی دارد و حتی می‌توانید به صورت تلفیقی از هر دوی آن‌ها استفاده کنید.

آیا قصد ساخت ویلا در لواسان را دارید؟ به نظر شما بهترین نوع دکوراسیون کدام است؟ در طراحی دکوراسیون، کلاسیک را ترجیح می‌دهید و یا مدرن؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظر شما ارزشمند است
تجربه ها و نظراتتان را با ما و کاربران بارمان طراحان پارس در میان بگذارید.

صفر تا صد پروژه معماری و عمرانی خود را به ما بسپارید

خبرگان ما با بیش از 30 سال سابقه به دنبال ارائه بهترین راهکار و معرفی برجسته ترین تیم های اجرایی متناسب با پروژه شما می باشند.